Innehåll från Sveriges Marknadsförbund


Grattis Niclas, du har blivit omvald till ordförande i Sveriges Marknadsförbund. Hur känns det?

Kul att få fortsatt förtroende från våra medlemmar och valberedning. Det är en ynnest att representera våra medlemmar.

Vad är roligast i detta uppdrag?

Att kunna vara med och driva och utveckla kompetenser i Sveriges Marknadsförbund, ett av Sveriges största nätverk inom marknadsföring, kommunikation, media och hållbarhet. Jag uppskattar också att arbeta med vår duktiga organisation inklusive styrelse.

Varför borde alla företag och byråer vara medlemmar i Sveriges Marknadsförbund?

För mig är det den självklara mötesplatsen där företag och personer oavsett bransch kan dra nytta av varandras kunskaper samt att få möjlighet till uppdateringar i seminarier/webbinarier och ta del av vårt breda kursutbud. Tendensdagen är också en viktig del – Sveriges Marknadsförbunds årliga inspirationsdag med intressanta föreläsningar och samtal.